|  

Pořadače, šanony - zakázková výroba | KAMPI OFFICE

Zákaznická linka 841 111 138
Firemní a zakázkové pořadače

Firemní a zakázkové pořadače

Firemní pořadače, resp. zakázkové pořadače na míru, jsou nezaměnitelným pomocníkem pro zviditelnění společností, jejich produktů či prezentací. V dnešní turbulentní době evidujeme zvýšenou poptávku po tomto druhu výrobku, neboť volně ložený obsah (firemní prezentace, nabídkové listy), který lze namísto obvyklých (šitých či lepených) katalogů i dynamicky měnit, nachází opět stále častěji uplatnění. V případě pořadačů lze totiž snadno a za nepoměrně nižší náklady aktualizovat průběžně obsah pouhou výměnnou listů nebo jejich doplňováním.

Zakázkové firemní pořadače - rozdělení typů pořadačů dle provedení

Do pořadače lze také umístit plastické vzorníky, kapsy na různé materiály, vizitky atp., což vázané materiály zpravidla neumožňují. Originálně provedený pořadač si (dle našich zkušeností) zákazníci také ponechají déle nežli běžně vázané katalogy v měkkých deskách, zvláště pak pokud se jim tyto katalogy neuspořádaně kupí na stole.

Zakázkové firemní pořadače - typy mechanik používaných v pořadačích

MATERIÁLY NA ZAKÁZKOVÉ POŘADAČE, OBECNÉ ROZDĚLENÍ

Zakázkové firemní pořadače jsou tvořeny korpusem – deskou z tuhé lepenky, která je oboustranně kašírována (polepena) vnitřním a vnějším potahem (výlepem). Obvykle se na výlepy používá papír o vyšší gramáži (křídový nebo ofsetový), který je dle návrhu zákazníka potištěn (digitální nebo ofsetovou technologií) a dále zušlechtěn (lakem, laminací). Lze použít i polypropylenovou fólii nebo speciální materiály v dekoru dřeva, textilu, kovu, plastu apod. Na vnitřní i vnější potah lze použít odlišné materiály (nemusí být shodné).

Zakázkové firemní pořadače - postup zpracování a aplikace vnějších výlepů
Posloupnost zpracování zakázkového pořadače.

Zakázkové firemní pořadače - postup výroby zakázkového pořadače

Některé materiály lze dodatečně opatřit ražbou, pálit laserem, potisknout tampónovým tiskem, nebo využít i jiné technologie s cílem dosažení požadovaného efektu. Volba vhodného materiálu a technologie v závislosti na požadovaném počtu kusů jsou klíčové i pro stanovení cenové kalkulace. Vzhledem k fixním nákladům zakázkové výroby spojené s tiskem a přípravou si dovolujeme upozornit, že minimální počet, od kterého je možné stanovit cenovou kalkulaci, je 300 ks.

POŘADAČ DETAILNĚ - TERMINOLOGIE

Abychom přesně pochopili Vaše zadání, je nutné, aby obě strany používaly jednotnou terminologii pro označení konkrétní části výrobku.

Zakázkové firemní pořadače - sjednocení terminologie

Obvykle se u zakázkové výroby nepoužívají boční kovové lišty ani samolepící štítky, plastové kapsy a dokonce ani prstní kroužky. Všechny uvedené komponenty mohou mít totiž negativní dopad na celkový dojem pořadače. Jejich použití (umístění) není ani vzhledem k použité grafice (na výlepu) snadné.

Zakázkové firemní pořadače - druhy hřbetních štítků

ZAKÁZKOVÉ POŘADAČE NA MÍRU

Než začnete uvažovat o výrobě pořadačů, zkuste si položit následující otázky:

  • K čemu mají pořadače sloužit?
  • Jaký má být jejich obsah?
  • Kolik jich budete potřebovat?
Zakázkové firemní pořadače - ukázka výrobků - VEDAG Zakázkové firemní pořadače - ukázka výrobků WISEMAN Zakázkové firemní pořadače - ukázka výrobků Česká spořitelna
Zakázkové firemní pořadače - ukázka výrobků Syngenta Zakázkové firemní pořadače - ukázka výrobků SULKO Zakázkové firemní pořadače - ukázka výrobků DEMOS

Ukázka: firemní pořadače vyráběné na zakázku podle individuálních požadavků odběratele.

Výše uvedené otázky Vás možná navedou k typu firemního pořadače, který by měl být zvažován. Hotový výrobek lze taktéž osadit dalšími komponentami, mezi které namátkou jmenujme plastová ouška, rožky, držáky, kovové hrany, různé otevírací / zavírací mechanismy apod. Mezi velmi časté použití patří magnet, gumička nebo suchý zip.

Zakázkové firemní pořadače - ukázka výrobků Benefita Zakázkové firemní pořadače - ukázka výrobků Commodity Point

Při nízkonákladové zakázkové výrobě doporučujeme namísto celobarevného výlepu řešit pouze hřbet nebo individuální vzhled štítků.

Zakázkové firemní pořadače - samolepící image hřbetní štítky

Ukázka: samolepicí image štítků na hřbety pořadačů.

Značnou část z finální ceny produktu tvoří náklady na tisk. Velikost tiskového archu pořadače je dána rozměrem pořadače, který i s přesahy v rozloženém stavu je 350 x 700 mm. Při tisku jsme proto omezeni formátem archu B2 (500 x 700 mm) nebo B1 (700 x 1.000 mm). Nejčastěji se proto, i vzhledem k formátu, používá klasický ofsetový tisk, kde se do fixních nákladů musí promítnout cena papíru, cena 4 barev CMYK nebo PANTONE, znehodnocené rozjezdové archy, ale hlavně také náklady na osvitové desky dle počtu použitých barev. Z toho důvodu je ekonomičtější se u nižších nákladů zaměřit spíše na alternativní způsoby, kterými mohou být právě image hřbetní štítky.

DOPLŇKOVÉ TISKOVÉ NEBO DOKONČOVACÍ OPERACE

  1. lakování - pro zvýraznění tisku nebo otěruvzdornosti výlepu
  2. parciální lak - pro dosažení plastických efektů
  3. laminace
  4. ražba, termoražba - pro dosažení plastických efektů
  5. transfer, sítotisk, tampónový tisk - dodatečný tisk na speciální povrchy

Možnosti jsou vždy závislé na typu použitého materiálu. Existuje celá řada běžných i speciálních materiálů probarvených do hmoty (například prešpán), které lze na výrobu zakázkových pořadačů rovněž použít (běžně se používají). Finálního efektu customizace se s úspěchem dosáhne za využití některé z doplňkových technologií. Odpadnou tak náklady spojené s tiskem.

Zakázkové firemní pořadače - ukázka UV parciální lak Zakázkové firemní pořadače - ukázka UV parciální lak Zakázkové firemní pořadače - ukázka Woodstock, speciální potahový materiál Zakázkové firemní pořadače - ukázka laminace jakožto speciální potahový materiál

Ukázka: použití parciálního laku, speciálního potahového materiálu nebo laminace.

Budete-li mít zájem o zpracování nezávazné cenové nabídky, kalkulaci nebo konzultaci výroby konkrétního produktu, nebo zajímá-li Vás cokoliv jiného - neváhejte nás kontaktovat formou online kontaktního formuláře zde nebo elektronicky poštou na adrese: zakazky@kampioffice.cz

Zakázkové firemní pořadače | Složky, desky, kapsy | Reklamní papírové tašky | Odnosné krabice na víno |
Reklamní předměty | Kartonáž, obaly, výroba krabic | Tiskopisy na míru | Firemní identita | 3D reklama