Jaké máme archivační potřeby?

Pořadače (šanony)

Pořadače jsou základním prostředkem pro organizaci dokumentů, které vám pomůžou udržet pořádek a systém. Můžete si vybrat z velkého množství druhů a barev. Jako jediný z velkoobchodů pořadače nenakupujeme, ale pod značkou CAESAR si je sami vyrábíme.

Šanony
Druhy mechaniky, způsob zakládání

Uvnitř pořadače mohou být mechaniky pákové a kroužkové. Kroužkové pořadače se nejčastěji používají s mechanikou 2-kroužkovou nebo 4-kroužkovou a jsou vhodné i pro prezentační účely.

Pákové pořadače obsahují mechanismus, který usnadňuje manipulaci s archivovanými dokumenty. Pomocí stlačovací lišty přitisknete dokument a tím zabráníte jeho samovolnému pohybu.

Dle použitého vnějšího potahu dělíme pořadače na nejběžnější papírové, pořadače prešpánové a nejvyšší kategorií pořadačů jsou pořadače plastové, potažené barevnou polypropylenovou fólií z recyklovatelného plastu. 

Rozměr a kapacita

Pákové pořadače jsou nejčastěji formátu A4 o šířce hřbetu 50 mm a 75 mm (80 mm). 
Kroužkové pořadače jsou užší (od 30 mm). 

Doplňky
  • Vyměnitelná etiketa - hřbetní kapsa pro snadnou výměnu štítku s označením šanonu
  • Ochranná kovová lišta - prodlužuje životnost pořadače
  • Uzavírací mechanismus (radozámek) - drží šanon pořád zavřený
  • Hřbetní otvor (prstní kroužek) - usnadňuje vyndávání šanonů z polic

Méně používané, ale stále poptávané jsou pořadač archivní s nýtovanou vnitřní kartonovou kapsou a pořadač závěsný, pořadač se speciální mechanikou.

Archivační kontejnery a krabice

Pro dlouhodobou archivaci dokumentů jsou vhodné archivační kontejnery a krabice, které umožní bezpečně uložit dokumenty umístěné v pořadačích. Díky vhodné konstrukci šetří krabice naskládané na sobě prostor a zároveň dokumenty chráníte před prachem. Archivační krabice mohou být ukládány zvlášť nebo na regálech, v zásuvkách nebo v archivačních kontejnerech. 

Mezi nejprodávanější archivační kontejnery a krabice patří námi vyráběné archivační kontejnery Guardian Angel a Guardian Pegas, archivační krabice Colos a Minotaurus a archivační krabice s různobarevným potiskem řady Lizzard a magazin boxy Phoenix.

Rozlišovače (rozdružovače)

Rozlišovače (rozdružovače) pomáhají třídit dokumenty v pořadačích a složkách. Podle použitého materiálu mohou být plastové nebo papírové. Většinou jsou nabízeny ve formátu A4 v provedení barevném, abecedním nebo číslovaném.

Rozlišovač
Rychlovazače a úchytky

Rychlovazače se nejčastěji dodávají papírové, prešpánové nebo z polypropylenu, v provedení závěsném, s euroděrováním nebo obyčejném. Úchytky slouží pro jednoduché a rychlé svázání dokumentů s možností dalšího vložení do pořadače

rychlovazače
Obaly euro zakládací

Průhledné plastové obaly k volnému založení nebo euro obaly do šanonů a rychlovazačů, provedení A3, A4, A5, obaly na vizitky i CD. Prodlužují trvanlivost dokumentů či letáků, chrání před vlhkem, prachem a otěrem. 

Závěsné desky

Závěsné desky jsou vhodné pro zakládání volných listů do pořadačů a kartoték. Podle tvaru je dělíme na tzv. typ V nebo s širokým dnem. V nabídce máme barevné lepenkové desky opatřené kovovou lištou pro zavěšení do kartotéky.

Preferujete temný režim? Zapnout
Používáte temný režim. Vypnout